Europa Sportregion Kaprun - Zell am See

23. října 2017 v 22:40
Co mohou milovníci aktivního odpočinku očekávat od dovolené a lyžování na vrcholu Kitzsteinhorn nebo na Schmittenhöhe u městečka Zell am See? 3 zcela odlišné skiareály, dvě známá a bezpochyby půvabná lyžařská střediska a unikátní jezero Zeller See. To vše nabízí alpským lyžařům, běžkařům a dalším aktivním turistům populární rakouská oblast Zell am See - Kaprun. Sjezdovky se tu nalézají v nadmořské výšce od bezmála 800 metrů až do více než 3 kilometrů. Široká nabídka nejrůznějších lyžařských svahů, moderní lanovky a vleky s vysokou přepravní kapacitou a v neposlední řadě i prvotřídní lyžařská infrastruktura sem v průběhu zimy lákají sjezdaře a další lyžaře z blízkého i vzdálenějšího okolí.


Na břehu jezera Zeller See, nad malebným a klidným městečkem Zell am See, se do výšky dvou kilometrů tyčí hora Schmittenhöhe. Návštěvníci si odsud mohou vychutnávat překrásné výhledy na jedno ze světoznámých alpských středisek s klidnou hladinu jezera v pozadí. Celá oblast disponuje více než 150 kilometry sjezdovek všech stupňů obtížnosti a nescházejí ani snowparky a další atrakce. V nich si na své určitě přijdou jezdci na snowboardu a také příznivci freestyle lyžování.


Běžci na lyžích a dokonce i vyznavači pěší turistiky tady najdou spoustu běžeckých stop a turistických stezek. Ty jsou vedeny idylickou horskou krajinou oblasti Kaprun - Zell am See. Střediska Kaprun a Zell am See a podobně jejich okolí nabízí návštěvníkům tohoto rakouského regionu k ubytování či pouze posezení spoustu typických horských chat. Na oběd, večeři či jen malé a rychlé občerstvení je možno se zastavit v mnoha restauracích. Ať již v hlavních centrech turistiky či v okolních vesnicích panuje klidná atmosféra. A i možnosti aprés - ski jsou tady skutečně široké.


Okolí městeček Zell am See a blízkého Kaprunu si získalo srdce aktivních jedinců širokou nabídkou vynikajících podmínek pro spoustu nejrůznějších zimních sportů. Lyžaři se sem těšívají na sjezdovky v lyžařském areálu na ledovci Kitzsteinhorn. Lyžaři se díky síti propojených lanovek a vleků mohou dostat až do nadmořské výšky 3.029 metrů. Ledovcový areál disponuje asi 40 kilometry sjezdovek od nejjednodušších až po ty nejtěžší. Oblast zahrnuje i 5 tras pro freeride lyžování. Proto je oblast nad městečkem Kaprun tak populární mezi lyžaři ve volném terénu a milovníky jízdy v hlubokém sněhu.

Ledovec Kitzsteinhorn si skvěle užijí i freestyle sjezdaři a samozřejmě i jezdci na snowboardu. Ti tu najdou hned 3 dobře vybavené funparky. Jeden z nich se může dokonce pyšnit největší superpipe v celém Rakousku. Ve všech jsou pak nejrůznější atrakce, k nimž patří kupříkladu kickery s různými profily, raily a podobné prvky. Ve třech kilometrech nadmořské výšky si mohou příznivci severského lyžování užít okruh pro běžecké lyžování. K dalším zajímavostem, které nesouvisí se sjezdovým nebo běžeckým lyžováním, patří i nejvýše položené kino v celém Rakousku. V něm se dají zhlédnout filmy o přírodě. Lyžovat na ledovci se dá už v říjnu a lyžařská sezóna tu obvykle trvá až do začátku léta.


I když je Kaprun a spolu s nad ním ležícím ledovcový areálem Kitzsteinhorn zdejším hlavním sportovním centrem, i o něco níže ležící Zell am See má svým hostům co nabídnout. Středisko Zell am See a jeho hlavní lyžařský areál Schmittenhöhe leží v nadmořské výšce 2.000 metrů. Své hosty láká hlavně na sluncem zalité svahy a krásné panoramatické výhledy během lyžování. Mimo to se tu nachází i nejdelší funslope na světě.

Do oblasti Kaprun a Zell am See s oblibou jezdí i rodiny s malými dětmi. Jen nedaleko od Kaprunu se totiž zvedá populární lyžařský areál Maiskogel. Ten je se svými 1.675 metry výšky a téměř výhradně mírnými svahy ideálním místem pro jízdu těch nejmenších lyžařů či úplných začátečníků. Skibus zdarma jezdí mezi všemi lyžařskými areály a tak je lyžování v okolí Kaprunu, Zell am See a Viehhofenu snadno dostupné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama